چند روز پیش صفحه اینستاگرامی *شیرازبان* ویدئویی منتشر کرد درباره ساختمان‌های ناایمن و غیرفنی ساخته شده در محله کوشک‌میدان شیراز. ویدئو دربارهٔ بسازبفروش‌هایی است که بدون مجوز، ساختمان‌های چند طبقه می‌سازند و بعد در کمیسیون ماده صد جریمه‌اش را پرداخت می‌کنند و تمام‌. ساختمان‌هایی بسیار ناایمن که در آینده احتمال به بار آوردن فاجعه‌هایی همچون متروپل آبادان را در آستین خود می‌پرورانند.

بعد از انتشار این ویدئو، سیلی از توهین و تهمت روانه شخص مصاحبه‌شونده شد.
دیروز(پنجشنبه) هم خبردار شدیم روی ماشین مصاحبه‌شونده آقای رضایی اسید ریخته‌اند.

✅ آیا وقت آن نرسیده که شورایعالی معماری و شهرسازی به ماجرای کمیسیون ماده صد و سایر سازوکارهای دیگر مقوله‌ی شهرسازی ورود کند و این بساط فسادانگیز شرم‌آور را ترمیم و اصلاح کند؟
✅ آیا وقت آن نرسیده که دادستانی کشور رویه‌های خود را چنان بازنگری اساسی کند که مجرمان و تبهکاران عرصه شهرسازی جرات حتی فکر کردن درباره تهدید افشاکننده‌ی خلافهایشان را بخود ندهند؟
✅ جناب آقای محسنی اژه‌ای! حاصل قانون پاداش به سوت‌زنان مفاسد و مظالم باید این شود که مصاحبه‌شونده سراسیمه بدنبال پاک‌کردن مصاحبه خود از فجازی شود؟
✅ مقامات عالیه نظام! از مجلس ضعیف‌النفس و گوش‌بفرمانِ مهندسی‌شده‌ انتظاری نیست. اما آیا ضابطه‌مندکردن امر شهرسازی بشیوه‌ی بسیاری از کشورهای دنیا بعد از ۴۳ سال، انتظاری نابجا، و کاری شاقّ و ناشدنی است؟
✅ چرا بسیاری از امور حکمرانی ما غرق در بی‌ضابطگی، قانون‌شکنی، و روابط و هنجارهای فسادانگیز و تضییع حقوق عموم مردم میباشد؟
✅ آیا دیرهنگام نیست که این شیوه‌ی حکمرانی، قبل از انفجارهای پرخسارت و بلانتیجه‌ی غیرقابل پیشبینی، تدریجا اما سریعا اصلاح شود؟

پناه بر خدای شدیدالعقاب
جمعه، ۳۱ تیر ۱۴۰۱

به اشتراک بگذارید : | | |